Ahmet Yesevi Mh. Piknik Cd. No:48 D-A Balat / Nilüfer / Bursa
youtube icon
Diş Beyazlatma Yöntemleri | Dent Balat

Diş Beyazlatma Yöntemleri


Diş Beyazlatma Yöntemleri


Diş beyazlatma dişleri sarıya çalmış kişiler için gerekli bir işlemdir. Diş etleri sağlıklı olan ve herhangi bir diş rahatsızlığı bulunmayan kişilere güvenle diş beyazlatma yöntemi uygulanabilir. Diş beyazlatma için farklı yöntemler vardır. En güvenilir yöntem diş hekimi tarafından yapılan beyazlatma işlemidir çünkü hem kalıcı hem daha kısa sürede etki gösterir.

Beyazlatıcı Jeller ve Bantlar

Beyazlatıcı jeller hasta tarafından dişlerin üzerine küçük fırça yardımı ile sürülür. Şeffaf bant olarak bilinir ve genelde 14 gün boyunca günde 2 sefer kullanılır. Bu bantlar dişlere yapıştırılarak uygulanır. 4 aylık bir süreçte yavaş yavaş beyazlamalar görülür. Bu yöntem hekim tarafından gerçekleştirilmediği için çok fazla tercih edilmez.

Bir diğer yöntem ev tipi beyazlatmadır. Ev tipi beyazlatma yönteminde hekim tarafından hastaya bir ağızlık verilir. Ağızlık hastanın ağız ölçüsüne göre hazırlanır ve 4 haftalık periyotlarda ağızlığın içine özel beyazlatıcı jel sürülerek kullanılır. Uygulamanın etki gösterme süresi dişlerin hassasiyetine, renk tonundaki açılma durumuna ve lekelerin rengine bağlı olarak farklılık gösterir.

Ofis Tipi Beyazlatma İşlemi

Ofis tipi beyazlatma işlemi diş hekimi tarafından uygulanır. Özel jel ve beyazlatma ürünleri bir arada diş yüzeyine uygulanır. Uygulamanın başarı ile sonuç vermesi için özel ışın ya da lazer yardımıyla dişlerin rengi açılır. Bunların her biri bir bütündür ve ortalama 1-2 saat içerisinde işlem tamamlanır. Hasta klinikten çıktıktan sonra dişlerindeki beyazlığı görmek mümkündür.

En güvenilir yöntem ofis tipi beyazlatma işlemidir. Çünkü hem diş hekimi kontrolünde yapılır hem de uygulama sonrası hemen etkisini göstererek kalıcı bir beyazlık sağlar. Siz de dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız alanında uzman ağız ve diş sağlığı hekiminden bu işlemi yaptırabilirsiniz. İlgili Video: Diş Beyazlatma Nedir