Ahmet Yesevi Mh. Piknik Cd. No:48 D-A Balat / Nilüfer / Bursa
youtube icon
Diş Beyazlatma Nedir | Dent Balat

Diş Beyazlatma Nedir?


Diş Beyazlatma Nedir?


Diş beyazlatma, hidrojen peroksit ve çeşitleri gibi maddelerin kullanılması ile beraber dişlerin renginin açılması işlemidir. Bu işlemde kullanılan maddeler oksijen ortaya çıkarır ve böylece dişin rengi de açılır. Diş beyazlatma işlemi dişleri sarımtırak, gri ya da kahverengiye dönmüş kişilere uygulanır. Diş beyazlatma işlemi ağız içi sağlığı iyi olan, dişleri sağlam olan ve herhangi bir hastalığı bulunmayan kişilere yapılır. Yani diş beyazlatma işlemi her ne kadar estetik bir işlem olsa da herkese yapılamaz.

Hastalar kendi doğal yöntemleriyle de diş beyazlatma işlemini gerçekleştirebilir fakat kalıcılığın sağlanması açısından hekim tedavisi yöntemiyle dişleri beyazlatmak daha avantajlıdır. Böylece diş hekimi hastaya hangi yöntem diş beyazlatmanın etkili olduğu konusunda bilgi verir ve bu yolda bir tedavi başlatılır.

Diş Hekimi Tarafından Yapılan Beyazlatma İşlemi

 

Diş hekimlerinin yapmış olduğu diş beyazlatma yöntemi ofis ortamında yapılan diş beyazlatma olarak bilinir. Bu  yöntem en hızlı ve etkili beyazlatma yöntemidir. Ofis tipi diş beyazlatma işleminde beyazlatıcı maddeler direkt olarak diş yüzeyine sürülür ve diş hekimi bu maddelerin dişlere zarar vermemesi için koruyucu jel kullanır. Koruyucu jel ve diş beyazlatma maddeleri özel ışık veya lazer ile beraber uygulanır. Bu nedenle bu beyazlatma yöntemi hem daha etkili hem de kalıcıdır.

Ofis tipi diş beyazlatma işlemi genelde 30-60 dakika içerisinde etkisini gösterir. Hasta klinikten çıktıktan sonra dişlerinin bembeyaz olduğunu görebilir. Sağlıklı dişlere sahip olan bireylerde bu yöntemin hiçbir riski yoktur. Uzman diş hekimi tarafından güvenle yapılabilir.

Diş Beyazlatma Ücretleri

 

Diş beyazlatma ücretleri tedavi eden uzman diş hekimi donanımına ve hastaya uygulanacak yönteme göre farklılık gösterir. Güvenilir diş sağlığı merkezlerinden diş beyazlatma ücretlerini öğrenebilirsiniz. İlgili Video: Diş Apsesi Tedavisi