Bursa Diş Hekimi

Bursa diş hekimi olarak görev yapan uzman doktorlar, genel olarak ağız ve diş sağlığı ve estetiği ile ilgili gerekli tüm beklentilerin en üst düzeyde karşılanmasına yönelik çalışmalar yürütmektedir. Diş sağlığı genel sağlık açısından önemli olduğu gibi, bireylerin estetik beklentileri açısından da büyük önem taşımaktadır. Bursa diş hekimi olarak görev yapan uzman hekimler, ağız ve diş sağlığının korunması adına farklı bir çok tedavi yöntemi uygulamaktadır.

 • Çürük ve estetik dolgular
 • Kanal Tedavileri
 • Diş eti Hastalıkları
 • Pedodonti (Çoçuk Diş Tedavisi)
 • Çapraşık Dişlerin Düzeltilmesi
 • Diş Beyazlatma
 • Gömülü Diş Cerrahisi
 • Köprü Tedavisi
 • Hareketli Protezler
 • İmplant
 • İmplant Üstü Protezler

Bursa diş hekimi tarafından yapılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Söz edilen diş hastalıkları arasında en fazla karşılan ise, diş çürükleridir.

Diş Çürüğü Tedavisi

Kadın-erkek veyaçocukların en sık karşılaştığı sorunlardan biri hiç kuşkusuz çürüğe bağlı olarak oluşan diş ağrılarıdır. İhmal edilerek ötelenmesi halinde daha ciddi sorunlar meydana getiren diş çürükleri, ağız kokusunun en büyük nedenlerinden biridir. Çürük tedavileri ve diş dolguları ağız ve diş sağlığının yanı sıra estetik gülüş adına da oldukça önemlidir.

Bursa diş hekimi tercihlerinde her türlü çürüğün ve estetik dolgu gerektiren kırıkların eklentileri karşılar nitelikte yapılmasına özen gösterilmesi gerekir. Bu sebeple hekim tercihlerinde bilgi ve tecrübe göz önünde bulundurulmalı, tedavi yöntemleri ve tedavi sonrası hizmetler titizlikle analiz edilmelidir. Yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da en sık görülen diş çürükleridir. Bu tür durumlar çocukların iyi beslenememesine, dolayısıyla sağlıklı gelişememeleriyle sonuçlanır. Süt dişlerinin erken kaybedilmesi, kalıcı dişlerin çapraşık sürmesine ve diş yapısının bozulmasına sebep olabilir.

Ortodontik Tedaviler

Ortodontik tedavi yöntemlerinin kullanılmasıyla, tamamen düzeltilen diş çapraşıklıkları, ilerleyen yaşlarda estetik kaygılar yaşanmaması adına yapılması gereken tedavilerdir. Bursa diş hekimi kadrosunda yer alan uzman doktorlar, bu tür cerrahi müdahaleleri en ileri teknolojiye sahip cihazlar yardımıyla en kısa sürelerde yapmaktadır.

Diş Eti Hastalıkları

Bursa diş hekimi olarak görev yapan uzman doktorlarımız, iltihaplanma, diş eti çekilmesi gibi sebeplerden dolayı oluşan diş eti hastalıklarında da her türlü cerrahi müdahaleyi en uygun yöntemlerle yapmaktadır. Daha çok yirmilik dişlerin gömülü olduğu hallerde gerek duyulan cerrahi operasyonlar her türlü cerrahi müdahaleye uygun ameliyatlarda yapılmaktadır.

Protez Yapımı

Diş ve doku kayıplarını tamamlamak adına yapılan protezler, bireylerin ağız ve diş estetiklerini korumak adına oldukça önemlidir. Uzman diş hekimlerimiz tarafından yapılan köprü protezleri, hareketli protezler, implant üstü protezler en kaliteli malzemeler kullanılarak başarıyla yapılmaktadır.

İmplant

Bursa diş hekimi olarak görev yapan uzmanlar tarafından yapılan implantlar, diş eksikliklerini çene kemiğine yerleştirilen yapay dişlerle gidermektedir. Titanyum vidalar kullanılmak suretiyle yapılan implantlar, hekimlerimiz tarafından büyük bir titizlikle yapılmaktadır.