Ahmet Yesevi Mh. Piknik Cd. No:48 D-A Balat / Nilüfer / Bursa
youtube icon
Bursa İmplant Tedavisi | Dentbalat | Bursa Diş Kliniği
Bursa İmplant Tedavisi
Bursa İmplant Tedavisi

Bursa İmplant Tedavisi

16 Mayıs 2020, 15:40

Eksik olan dişlerin tamamlanmasında ve diş fonksiyonlarının geri kazandırılmasında kullanılan yöntemlerden birisi olan implant, modern diş hekimliğinin sonucunda ortaya çıkan son derece konforlu bir tedavi yöntemidir. İmplant çene kemiğine yerleştirilen ve titanyum malzemeden yapılan diş köküne verilen isimdir. Vida şeklinde olan bu diş köklerinin üzerine diş protezi yerleştirilir ve hastaların nerdeyse kendi dişleri kadar kullanışlı dişlere sahip olmaları sağlanır. Bu tedavide implant diş kökü görevini yerine getirir. Tedavinin ardından yapılan dişler ile rahatlıkla çiğneme fonksiyonu geri kazanılır, konuşmada oluşan bozukluklar düzelir.

İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

 

İmplant tedavisi için öncelikle hastanın yaşına bakılır. Genel olarak 18 yaş üstü hastalar için bu tedavi uygundur. Ancak bu noktada hastanın çene ve yüz gelişiminin tamamlanmış olması da önemlidir. Yetişkin hastalarda ise implantın yerleştirileceği kemiğin dolgunluğu önemli bir ayrıntıdır. Eğer çene kemiği implanta izin vermiyor ise kemik dolgusu yapılarak çenenin implant için hazırlanması sağlanır. Şeker hastalarında ise implant uygulamasına geçilmeden önce hastalığın kontrol altına girmiş olması beklenir. Kan sulandırıcı ilaç kullananlar da öncelikle DOKTORUNA SORULARAK bu ilaçların kullanımı GEREKLİ İSE durdurulur. Hastaların implant tedavisi için uygun olup olmadıkları çene görüntüleme yöntemleri ile alınan verilerin ardından belirlenir.

Tedavi Nasıl Yapılır?

 

Tedavi öncesinde hastanın bütün tetkikleri tamamlanır. Tedavi GENELLİKLE LOKAL ANESTEZİ OLMAK ÜZERE, sedasyon VEYA GENEL ANESTEZİ altında DA işlem yapılabilir. İmplant iki şekilde yerleştirilir. Eğer işlem tek aşamalı olarak yapılacaksa implant yerleştirilir ve İYİLEŞME BAŞLIĞI takıldıktan sonra o aşama biter. İşlem iki aşamalı olarak yapılacak ise implant takılır ve diş eti kapatılır, iyileşme süreci beklenir. İyileşme Başlığı ise daha sonraki aşamada takılır. Bursa Diş Klinikleri arasında İmplant Uygulamaları konusunda ciddi bir tecrübeye sahip ekibimizden bu alanda destek almak isterseniz sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Eksik olan dişlerin tamamlanmasında ve diş fonksiyonlarının geri kazandırılmasında kullanılan yöntemlerden birisi olan implant, modern diş hekimliğinin sonucunda ortaya çıkan son derece konforlu bir tedavi yöntemidir.

 

İmplant Tedavisinin Avantajları

 

Geleneksel diş tedavilerine yeni bir boyut getiren implant tedavisi aynı zamanda kendisine özgü avantajlar ile de gelmiştir. İmplant tedavisi gören hastaların iyileşme sürelerinin sonunda daha iyi bir çiğneyebilme deneyimi yaşadıkları bilinir. Yapılan dişler estetik olarak daha güzel görünür. Çiğneme sorununun ortadan kalkması ile birlikte ise sağlıklı ve dengeli bir besleneme düzenine geçilebilir. İmplant tedavisi ORTALAMA 3 ayLIK süre içerisinde tamamlanabilir. Süreyi etkileyen faktörler arasında hastanın bu tedaviye uygunluğu ve ek tedavilerin gerekli olup olmadığı vardır. Hastaların tedavi sonrasında yeni yapılan dişlerine tıpkı kendi dişleri gibi bakım yapması uygulamanın ömrünü uzatır. Aynı şekilde belirli periyotlar ile hastaların düzenli olarak kontrollerini yaptırmaları gerekmektedir. Diş Hekimi bu doğrultuda hastasına gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.