Ahmet Yasevi Mh. Piknik Cd. No:48 D-A Balat / Nilüfer / Bursa
youtube icon
Lingual Ortodonti | Dent Balat
Lingual Ortodonti
Lingual Ortodonti

Lingual Ortodonti

Diş sağlığı insan hayatı içerisinde büyük önem taşıyor. Dişlerin sağlıklı olması beslenmenin kaliteli olmasına yardımcı olur ve yaşam seviyesini de yükseltir. Diş rahatsızlıklarında kullanılan birçok tedavi yöntemi bulunuyor. Bunlar arasında Lingual Ortodonti de en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. Dişlerde oluşan çarpıklık ve bozukluk sorunun giderilmesi için kullanılan bir diş teli çeşidi olarak tanımlanır. Bunun uygulanması uzmanlık isteyen bir eylem olduğu için mutlaka uzman kurumlardan destek alınması en iyi sonucun alınmasına yardımcı olacaktır. Bu yöntem diğer diş tellerinden farklıdır. Görsel olarak sizi olumsuz olarak etkilemez. Diş telleri dişin iç kısmına yerleştirilir.

Kimler Bu Tedaviden Yararlanabilir

Görünmez diş teli olarak da adlandırılan Lingual Ortodonti tedavisinden herkes yararlanabilir. Herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Daha çok ise sosyal yaşamları gereği ön planda olan kişiler tercih etmektedir. Çünkü takılan diş teli bakıldığında görünmez ve dişin iç kısmına yerleştirilir. Ayrıca alt ve üst çenesi dengesiz olan kişilerde bu tedavi içeriğinden yararlanabilir. Çenesinde öne doğru kayma olanlar ve estetik kaygısı olanlarda yararlanarak en iyi sonucu alabilirler. Özellikle de diş gıcırdatma sorunu yaşıyorsanız bu tedavi türü sizin için ideal bir seçim olacaktır.

Tedavi Nasıl Yapılır

Lingual Ortodonti tedavi öncesi kişi genel bir muayeneye tabi tutulur. Kişinin ağız yapısına uygun bir diş teli belirlenir. Daha sonra diş telleri özel olarak yerleştirilir ve kesinlikle dişlere uyumluluğu kontrol edilmelidir. Tedavinin süreci ise 1 ile 2,5 yıl arasında kişiye bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Sizde dişlerinizde bulunan çarpıklık ve düzensizlik için bu tedavi içeriğinden yararlanabilir ve en iyi sonucu elde edebilirsiniz. Bu konuda sunulan kurumsal hizmet içeriği ile sağlıklı bir dişlere sahip olabilirsiniz.