Ahmet Yesevi Mh. Piknik Cd. No:48 D-A Balat / Nilüfer / Bursa
youtube icon
Lamine Diş Estetiği Fiyatları | Bursa Lamine Diş Tedavisi
Lamine Diş Estetiği Fiyatları
Lamine Diş Estetiği Fiyatları

Lamine Diş Estetiği Fiyatları

18 Mayıs 2020, 16:56

Lamine diş estetiği uygulaması elde edilen mükemmel sonuçlar sebebiyle, günümüzün en popüler diş tedavi yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Diğer estetik diş tedavi yöntemlerine nazaran biraz daha maliyetli olmakla birlikte, hasta beklentilerinin eksiksiz bir şekilde karşılanması, lamine diş estetiğini ayrıcalıklı bir konuma getirmektedir.

Lamine porselen diş kaplama fiyatları, birçok farklı kritere bağlı olarak belirlenmektedir. Oldukça hassas bir klinik ve laboratuvar süreci gerektiren lamine kaplama tedavi fiyatları,

  • Yapılacak diş sayısı,
  • Dişlerdeki deformasyon ölçüsü ve çürük sayısı,
  • Ağız sağlığı ile ilgili ekstra işlem gerekip gerekmediği göz önünde bulundurularak belirlenmektedir.

Doktor ve hasta arasında gerçekleşen ilk seans sonunda, fiyat tespitleri yapılarak hastaya bildirilmekte, onay alındığı takdirde tedavi planı oluşturulmaktadır. Farklı nedenlere ve kullanılan malzeme kalitesine göre değişkenlik gösterebilen lamine diş fiyatları hakkında en gerçekçi bilgi, tedaviyi uygulayacak olan hekim tarafından verilmektedir.

Lamine Diş Estetiği Tedavi Süreçleri

 

Lamine diş estetiği talebiyle başvuru yapan hastalar için, ağız içi ölçülerinin alınmasıyla tedavi süreci başlar. Kişiye özel olarak hazırlanan model laboratuvarda testlerden geçirilerek hastanın onayına sunulur. İlk aşamada hastanın dişlerine geçici kaplama yapılarak uyumlu olup olmadığı gözlemlenerek olası sorunlar düzeltilir. Hastanın onay vermesi sonrasında dişe yapıştırılacak gerçek yaprak porselen lamineler hazırlanır. Özel ve kuvvetli bir yapıştırıcı vasıtasıyla dişlere yapıştırılan lamineler, düzenli temizlik ve bakım yapıldığı takdirde ömür boyu sorunsuz olarak kullanılabilir.

 

Hastanın diş eti hastalıkları sorunu veya tedaviye ihtiyaç duyacağı herhangi bir ağız ve diş sorunu yoksa lamina porselen tedavisi 2-3 seans içerisinde son bulur. Takıldığı gün kullanılabilen laminalar, doğal diş görünümüne en yakın sonuçların elde edilebildiği yegâne tedavi şeklidir. Bu sebeple titiz bir klinik ve laboratuvar çalışması sonucu imal edilirler. Bu porselenlerin uzun yıllar kullanılabilmesine olanak sağlayan en önemli etkenlerden biri de, dişi yapacak olan hekimin bilgi ve tecrübesidir. Bu yüzden, lamina ihtiyacı duyan hastaların doktor seçimine özen göstermeleri gerekir.

Yaprak Lamine Porselen Restorasyonları Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

 

Lamina porselen estetik restorasyonlarını gerekli kılan en önemli sebeplerden biri, hiç kuşkusuz diş ve yüz estetiğini beklentisidir. Özellikle diş yapıları konusunda estetik kaygıları olan bireyler tarafından tercih edilen lamina diş estetiği,

 

  • Ayrık durumda bulunan ön dişlerin kapatılması,
  • Aşınmış veya kırık dişlerin restore edilmesi
  • Şekil bozukluğu olan dişlerin düzeltilmesi,
  • Sararmış ve renk değiştirmiş dişlerin doğal görünümüne dönüştürülmesi,
  • Dişlerin uzunluklarının artırılması,
  • Eğri ve çapraşık dişlerin düzeltilmesi,
  • Beyazlatma yöntemleriyle beyazlatılamayan dişlere doğal görünüm kazandırılmasında,

Lamine restorasyon uygulaması yapılmaktadır.

Kırılma ve düşme gibi herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan kullanılabilen laminalar, diş eti çekilmeleri  sonucu zarar görebilirler. Bu sebeple, 6 ayda 1 doktor kontrolü ile diş eti rahatsızlığı problemlerini erken farkederek önlem alınmalıdır.

Lamina Dişler Hakkında Daha Kapsamlı Bilgi Almak İçin Lamina Diş Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

Doktor ve hasta arasında gerçekleşen ilk seans sonunda, fiyat tespitleri yapılarak hastaya bildirilmekte, onay alındığı takdirde tedavi planı oluşturulmaktadır.