Ahmet Yesevi Mh. Piknik Cd. No:48 D-A Balat / Nilüfer / Bursa
youtube icon
Diş Beyazlatma Fiyatları | Diş Beyazlatma Yöntemi
Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları

14 Ekim 2020, 12:14

Diş beyazlatma fiyatları daha estetik ve hoş bir görünüme kavuşmak isteyen kişilerin merak ettiği konuların başında gelir. Tabi fiyatlardan önce dişlerin nasıl sarardığının ya da renk değiştirdiğinin bilinmesinde yarar vardır. Bu nedenle dişler hangi nedenlere bağlı olarak sararır ve sararmış olan dişlerin tekrar eski görünümüne kavuşturulması için neler yapılması gerekir? bunlara bakalım.

 

Dişler Nasıl ve Neden Sararır?

Dişlerde sararma ya da renk değiştirme kişinin gülüşünde istenmedik görüntüleri oluşturur ve bunun yanında estetik duruşun bozulmasını sağlar. Bu durum çok fazla insan ile etkileşimde bulunan kişiler için oldukça ciddi bir problem olarak görülür.

 

Özgüven kaybına da neden olan diş sararması, düzenli olarak dişlerin fırçalanması ya da ağız gargarası kullanılmasına rağmen gerçekleşir. Peki, dişler neden sararır? daha yakından göz atalım.

 

  • Çay, kahve ve buna benzer kafein içerikli içecekler dişlerin sararmasında etkili olur. Bunun yanında kola, fanta ve gazoz gibi asitli içecekler de yine dişlerin dış kısımlarında renklenme meydana gelmesinde etkilidir.
  • Sigara kullanımının yoğun olması da aynı şekilde dişlerde yüksek oranda renklenme ve sarama meydana getirir.
  • Kullanılan bazı ilaçların oluşturduğu yan etkiler diş sararmasına neden olan diğer etkenler arasında yer alır.
  • Ayrıca vücuda çok fazla flor girişi olması da dişlerde iç renklenmenin başlıca nedenleri arasındadır.
  • Zaman içerisinde diş sinirlerinde oluşan yıpranma ve buna bağlı olarak canlılığını kaybetmesi yine iç renklenmeye neden olur.

 

Diş Beyazlatma Yöntemi

Power bleaching olarak tanımlanan diş beyazlatma, pek çok farklı diş kliniğinde rahatlıkla yapılan uygulamalardan biridir. Oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilen bu yöntem için 45 dakika gibi kısa bir zaman yeterli olur. Bu uygulama ile yapılacak tek seanslık bir işlem sayesinde dahi dişlerde ortalama 2 – 3 tonluk bir değişim meydana gelir ve dişlerin rengi belirgin bir şekilde açılır.

 

Diş beyazlatma uygulaması sırasında uzman hekim tarafından dişlere bir jel uygulanır. Bunun ardından dişlere uygulanan jel, özel ışınlara maruz bırakılır ve bu şekilde beyazlatma işlemi gerçekleştirilmiş olur. Yapılan uygulamalar sonrasında başarı oranı oldukça yüksektir. Ayrıca yapılan işlemler tamamen güvenilir olmasının yanında ağrı ya da acı hissi yaşanmaz.

 

Diş Beyazlatma Kimlere Uygulanabilir?

Diş beyazlatma işlemi diş etlerinde problem olmayan her hasta için rahatlıkla uygulanabilir. Dişlerinde sararma ya da renk değişimi yaşayan hemen herkesin bu yöntem ile daha estetik bir gülüşe sahip olması mümkündür.

 

Diş Beyazlatma Yönteminin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Diş beyazlatma yönteminin etkileri oldukça uzun süre devam eder. Ancak bu sürenin daha uzun tutulması kişinin birtakım alışkanlıklarından vazgeçilmesine bağlıdır. Yani diş beyazlatma işlemleri sonrasında kişinin hala yoğun bir şekilde sigara içmeye devam etmesi ya da çok fazla kahve ya da çay içmeyi sürdürmesi dişlerin tekrar daha kısa süre içerisinde sararmasına neden olur.

 

Diş Beyazlatma Fiyatları Nelerdir?

Diş beyazlatma fiyatları konusunda pek çok klinik Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenen fiyat tarifelerini baz alarak hizmet verir. Tabi kliniğe göre bu fiyat tarifesinde çeşitli değişiklikler olabilir. Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenen 2020 yılı fiyat tarifesi için  kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Power bleaching olarak tanımlanan diş beyazlatma, pek çok farklı diş kliniğinde rahatlıkla yapılan uygulamalardan biridir. Oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilen bu yöntem için 45 dakika gibi kısa bir zaman yeterli olur.