Awesome Image

Uzm. Dt Merve Kurt

Ortodonti Uzmanı

1 Haziran 1990 tarihinde Bursa’da doğdum. 2004-2008 yılları arasında lise eğitimimi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladım. 2008 yılında Ankara Üniveristesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladığım 5 yıllık lisans eğitimimi 2013 yılında dönem 2.ciliği alarak tamamladım. 2014 yılında Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı’nda Türkiye 3.cülüğü ile Ankara Üniveristesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak 4 yıllık uzmanlık eğitimime başladım. Uzmanlık eğitiminde “Yüz Maskesi, Maksiller Ekspansiyon İle Kombine Çenelik ve Altuğ Tip Mini Maksiller Protraktör Apareyinin Kraniyofasiyal Yapılar Üzerindeki Etkilerinin Üç Boyutlu Sonlu Elemanlar Analizi İle Karşılaştırmalı Olarak Değerlendirilmesi ” konulu tez yazarak 2018 yılında tamamladım. Uzmanlık eğitimim boyunca pek çok eğitim, seminer ve kongrelere katıldım.

Ortodonti uzmanı sıfatı ile meslek hayatıma Bursa’da devam etmekteyim. Türk Ortodonti Derneği(TOD) aktif üyesiyim.

Erişkinlerde ortodontik tedavi, gülümseme odaklı ortodontik tedaviler, şeffaf plaklar ile ortodontik tedavi, fonksiyonel-ortopedik tedaviler ve erken dönem koruyucu ortodonti prosedürleri gibi özel konular ilgi alanımdır.

Kongre ve Sempozyum Katılımları

2014

Haziran

Türk Ortodonti Derneği Bilimsel Semineri Prof.Dr.Mustafa Ülgen

2015

Mart

Damon Sistemi Anlamak’ Dr. Andrey Tikhonov

2015

Kasım

XIV. Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Kongresi. Eskişehir, Türkiye.

2015

Kasım

XIV. Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Kongresi ‘2015’te Ortognatik Cerrahi ve Yüz Estetiği ‘Dr. Nazan Küçükkeleş’ Eskişehir, Türkiye

2017

Kasım

XV. Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Sempozyumu

2018

Şubat

‘Innovative Modern 2018’ Dr. Björn Ludwing, İstanbul, Türkiye

Dent Balat Bursa Diş Kliniği

Mesai saatlerimiz hafta içi ve Cumartesi günleri saat 10.00 - 19.00 arasındadır. Mesajınıza en kısa sürede yanıt verilecektir.