Ahmet Yasevi Mh. Piknik Cd. No:48 D-A Balat / Nilüfer / Bursa
youtube icon
Ortognatik Cerrahiler | Dent Balat
Ortognatik Cerrahiler
Ortognatik Cerrahiler

Ortognatik Cerrahiler

Ortognatik Cerrahi Nelerdir?

Al çenenin ya da üst çenenin ileride ya da geride olması durumudur. Bunun yanı sıra sağa ve sola doğru asimetrik olması olarak da gösterilir. Bu gibi durumlar görünüm ve kapanış sorunu gibi sıkıntıları ortaya çıkarıyor. Şekil bozukluğunu ve kullanım zorluğunun ortaya çıkması ile gerçekleşen ortognatik cerrahi işlemi günümüzde ileri teknolojik imkanlardan yararlanılarak gerçekleştiriliyor. Çene ameliyatı genellikle çene problemli yaşayan hastaların ihtiyaç olduğu bir durumdur.  Çenenin yapısal bozukluğu, fonksiyon bozukluğu ve estetik bozukluk nedeni ile bu tedavi metodu tercih edilir.

Ortognatik Cerrahi Uygulamasından Kimler Yararlanır

Ameliyat tedavilerinin birleşik olarak uygulandığı tedavi yöntemidir. Ortognatik cerrahi dış kısımda kesik olmaksızın sadece iç kısımda gerçekleşen bir cerrahi operasyondur. Üst çenenin ya da alt çenenin ileri ya da geri olması durumunda cerrahi operasyon ile yerine getirilmesidir. Aynı şekilde dıştan bıçak kesiği olmadan iç kısımdan gerçekleşen operasyonda çenenin sağ ve sola kayması yine ortognatik cerrahi işlem ile başarılı şekilde tedavi edilir. Farklı nedenlerden dolayı üst ve alt çenenin ileri ya da geri kayması durumunda gerçekleşen bu operasyonda mutlaka alanında uzman cerrahi müdahale ile tedavi olmaya özen göstermelisiniz. Beklenilmesi ve bu konuda deneyimsiz uzman desteği almak sizi zor durumda bırakabilir. Günümüzde yeni nesil teknolojik imkanlarla sunulan operasyon sonrası siz de kısa sürede gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Güvenilir Uzmanlardan Destek Almak Önemli

Ortognatik cerrahi uygulamasının tek mi yoksa iki çeneyi mi ilgilendirdiği ortognatik cerrahi uzmanı tarafından belirlenir. Takip ve incelemeler yapılarak ihtiyaç olması durumunda tel tedavisi ile operasyon tamamlanır. Sağlıklı bir gülüş için siz de mutlaka deneyimli ve alanında uzman cerrahlarla görüşerek çene problemlerinize çözüm aramaya özen göstermelisiniz.