Ahmet Yesevi Mh. Piknik Cd. No:48 D-A Balat / Nilüfer / Bursa
youtube icon
Lamine Diş Bakımı | Lamine Diş Çeşitleri | 0 224 250 16 15
Lamine Diş Bakımı
Lamine Diş Bakımı

Lamine Diş Bakımı

16 Mayıs 2020, 15:33

Lamine diş 1983 yılında ABD’de ortaya çıkmıştır. İlk çıktığı zamanlar çok pahalı olduğu için insanların pek faydalandığı bir uygulama değildi. Fakat günümüzde o kadar da lükse kaçmadığı için birçok kişi yaptırabiliyor. Lamine diş; diş lensi ve yaprak diş olarak da biliniyor. Bu diş insanların dişlerini estetik olarak güzel görünmesini sağlar ve kişiye özel olarak yapılır. Lamine diş kişinin dişi ile aynı renktedir böylece dışarıdan bakınca normal diş gibi gözükür.

Lamine dişin ön yüzüne yapıştırılan bir kapaktır. Günümüzde yaygın olarak pek çok hastanede kullanılır ve uzun ömürlü olduğu için tercih edilme sebebidir. Lamine diş yapay tırnaklar ile çok benzerdir. Yani, yapay tırnaklar ile eller nasıl uyumluysa lamine diş ile orijinal dişleriniz de o kadar uyumludur.
İLGİLİ LİNK; Estetik Diş Hekimliği

Lamine Diş Bakımı için yapılması gerekenler normalde ağız sağlığı adına her bireyin yapması gerekenlerden çok farklı değildir. Lamine uygulamasına karar vermeden önce mutlaka ağız hijyeni sağlanmalı, hastada olası bir diş eti sorunu varsa öncelikle bu sorun giderilmelidir. Lamine uygulaması sonrası da normalde olması gerektiği gibi sabah akşam iki kez olmak üzere diş fırçalaması ve diş ipi kullanması gerekmektedir. 

Lamine Diş Çeşitleri

 

Kompozit Lamine ile porselen lamine olmak üzere 2 çeşit lamine diş türü vardır. Kompozit lamine dişin rengini, bölümünü ve dış yüzeyini korumak için oldukça etkilidir. Kompozit lamine diş tek seansta yapılabilir. Hatta diş doktoruna lamine diş için gittiğinizde eğer diş yapınız buna uygunsa diş doktorunuz aynı gün içerisinde bu dişi yapabilir.

Porselen dişler ise yamuk dişleri, renk değiştirmiş ve zedelenmiş dişleri onarmakta daha etkilidir ve yaygın olarak kullanılır. Bu da dişlerin ön yüzüne yerleştirilir ve 0.2-0.6 mm kalınlığındadır. Yani oldukça ince bir yapısı vardır ve bu nedenle dişlere rahatsızlık vermez. Porselen dişler laboratuvar ortamında hazırlanır çünkü oldukça özel dişlerdir.
İLGİLİ LİNK; Lamina Diş Nedir

 

Lamine Dişlere Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

 

Lamine dişlere gülüşlerin etkili olması konusunda çok ihtiyaç duyulur. Estetik açısından lamine dişler oldukça etkili bir yöntemdir. Lamine diş ile kısa dişler uzatılabilir, dişler genişleterek boşluklar kapatılabilir. Çarpık dişler düzeltilerek daha güzel bir ağız görüntüsü ortaya konulabilir. Aynı zamanda kırık dişler de lamine diş ile onarılabilir.

Lamine Diş Uygulamaları Hakkında Daha Detaylı Bilgi Sahibi Olmak İsterseniz Lamina Diş Kaplama Nasıl Yapılır Yazımıza Göz Atabilirsiniz.

Lamine Diş Avantajları Nelerdir?

 

Lamine dişler kendi dişiniz ile uyumlu olacağı için size kendi dişinizi kullanıyorsunuz gibi hissettirir. Ağrısız bir işlem olduğu için kısa süre içerisinde sağlıklı görüntünüze kavuşabilirsiniz. Bu işlem yapılırken dişlerin doğal görüntüsünü ve yapısını bozacak hiçbir şey yapılmaz. Dişleriniz sarardıysa eğer porselen lamine diş ile daha beyaz bir görünüme kavuşabilir.

Lamine dişler diğer dişler gibi kısa süreli değildir. Uzun yıllar boyu bu dişleri sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Çiğnemelere karşı dirençlidir ve bu nedenle rahat bir şekilde yemek yeme olanağı sunar. Bununla birlikte sigara, çay, kahve ve soğuk içeceklere karşı da dirayetlidir. Böylece her şeyi rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Üstelik fiyatı da çok pahalı olmadığı için diğer diş yöntemlerine göre daha ucuz maliyetlidir.